Pracownia

Arkadiusz Pihulak, architekt i założyciel ARAOKO Pracowni Architektonicznej. Wykształcenie wyższe uzyskane na Wydziale Architektury i Urbanistyki Politechniki Poznańskiej oraz BTU Cottbus Niemcy w 2006r. Praca przy projektach różnej skali zarówno małych, średnich i dużych (m.in. rozbudowa Terminala Lotniska Ławica w Poznaniu) pozwoliła zdobyć bogaty wachlarz wiedzy technicznej. Wieloletnia praktyka zawodowa i zdobyte doświadczenie w biurach architektonicznych zaowocowało rozpoczęciem w 2013 roku własnej działalności.
> Dziś indywidualnie zajmuję się architekturą wymagającą wyzwań <

Czym jest dla mnie architektura:

Architektura wymaga szerokiej wiedzy i zaangażowania wielu dziedzin życia. Dzięki temu staje się niezwykle interesująca i przynosi zaskakujące efekty. Każdy nowy projekt zaczyna się od etapu kreatywnego poszukiwania pomysłu, który stanie się sztuką danego miejsca. Architektura to nie tylko budynki. Zawsze jest elementem większego kontekstu – całości, która komponuje przestrzeń życia, pracy lub odpoczynku. W architekturze lubię porządek i równowagę, ale też różnorodność. Jest dla mnie stylem życia i motywacją do pracy. Każdego dnia “pracuję w myślach”, znajduję inspiracje i nowe pomysły, które oczekują na realizację.

Idea pracy: 

Staramy się realizować nasze pomysły zgodnie ze słowami znanego architekta Miesa van der Rohe Less is more / Mniej znaczy więcej… Są uniwersalne i pokazują, że najpierw liczy się dobry pomysł, który może być prosty i ciekawy. W kolejnym etapie przystępujemy do projektowania różnych wariantów porównawczych. Finalnie powstaje idea szczegółowo analizowana pod względem wytycznych inwestora. Nie ograniczamy się do konkretnych rozwiązań i nie powielamy koncepcji. Uważnie słuchamy i rozumiemy wymagania naszych klientów. Optymalizujemy nakłady pracy, zakres i koszty usług dobierając zespół w zależności od skali inwestycji. Kooperujemy wyłącznie z profesjonalistami. Dzięki temu nasi klienci zawsze otrzymują indywidualny “produkt” wysokiej jakości i w dobrej cenie. Każdy projekt jest wyjątkowy i dostosowany do indywidualnych potrzeb. Zapewniamy oszczędność czasu i pieniędzy oraz dbamy o harmonogram terminów i szybką realizację. Gwarantujemy czytelność finansową juz od pierwszego kroku i bezpieczeństwo inwestycji. Traktujemy naszą pracę poważnie, ale z ogromną pasją. Zdobyte doświadczenie przekładamy na praktykę dostosowaną do współczesnych oczekiwań. Poznajemy nowe trendy na rynku polskim i światowym oraz stale rozwijamy umiejętności. Stawiamy na innowacyjność dostosowaną dla konkretnego projektu.

> Pracujemy zgodnie z filozofią <

Wybierz pracę, którą kochasz i nie przepracujesz ani jednego dnia więcej w Twoim życiu.
Konfucjusz

Cieszymy się, że odwiedziliście naszą stronę ARAOKO i
zapraszamy do kontaktu